Dlaczego rolety dzień-noc zyskują na popularności?

Rolety to często wybierane rozwiązanie zarówno w domach, jak i powierzchniach biurowych. Coraz większą popularność zyskują rolety dzień – noc, które stanowią niezwykle funkcjonale rozwiązanie. Nie tylko pozwalają zachować prywatność i chronić się przed wzrokiem sąsiadów, ale również są doskonałym elementem ozdobnym wnętrza, który potrafi całkowicie odmienić wygląd okien.

Czym jest roleta dzień – noc?

Rolety dzień – noc to nowoczesna wersja klasycznych rolet wszystkim znanych. Ich budowa jest jednak nieco inna, ponieważ rolety tego typu tworzone są z połączenia dwóch rodzajów tkanin. Tworzą charakterystyczne poziome pasy o różnej szerokości. Jedna z tkanin jest wykonana z materiału w określonym kolorze, który przepuszcza światło z ograniczeniem oraz z siateczki przeźroczystej. Pasy z tych dwóch materiałów układane są na rolecie na zmianę.

Ponadto tkania na rolecie jest ułożona dwuwarstwowo, co pozwala na przesuwanie materiału z pasami w taki sposób, że pasy na siebie nachodzą, stanowiąc ochronę przed wzrokiem sąsiadów. Zmiana pozycji pasów jest bardzo prosta i szybka. Oczywiście można też zwinąć roletę całkowicie odsłaniając okna.

Doskonała alternatywa dla zasłon i firanek

Rolety dzień – noc są doskonałą alternatywą dla firanek. Ze względu na to, że można je ustawić w taki sposób, że osłaniają wnętrze domu od wzroku osób z zewnątrz jednocześnie przepuszczając światło dzienne. Jednocześnie poprzez ustawienie pasów tak, że tworzą osłonę jak klasyczna roleta, można również zrezygnować z zasłon. Rolety dzień – noc doskonale sprawdzą się we wnętrzach z dekoracyjnymi parapetami, ponieważ uwydatnią nie tylko okno, ale również ozdobny parapet.

Ponadto rolety tego typu dostępne są w bogatej kolorystyce oraz stylistyce, dlatego z łatwością dobierzemy je do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Warto również mieć na uwadze, że rolety dzień – noc dostępne są równie w wersjach na okna małe, balkonowe, wąskie oraz szerokie. Dlatego doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno kuchni, sypialni, jak i pokoju młodzieżowym lub salonie.

Wróć